Intézményátvételi moratórium: ajánlás, nem tiltás a Zsinati Tanács határozata

2011. február 24., címkék: állam-egyház kapcsolatok, zsinati tanács, református oktatás, református egészségügy, diakónia, Háttér

A testület határozatban hívta fel a közvetlenül felettes egyházi hatóságok, az egyházkerületek figyelmét az intézményátadásokkal kapcsolatos kockázatokra.

Készülőben az egészségbiztosító

2011. január 03., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, Határon túl, református egészségügy, csűry istván

Készülőben az egészségbiztosító Szinte startra kész a Királyhágómelléki Református Egyházkerület (KREK) püspöke, Csűry István által megálmodott keresztény kórházrendszerhez tartozó egészségbiztosítási pénztár – számolt  be róla a kolozsvári Krónika című napilap. A biztosítóház létrehozását ugyanis az OTP Bank romániai szervezetére bízták, az pedig nem tétlenkedett: Diósi László vezérigazgató nemrég azzal kereste meg az egyházkerületet, hogy már csak a pontos adatokra van szükség a rendszer beindításához. A tervek szerint a biztosítónak járulékot fizetők egy bankkártyához hasonló egészségügyi kártyát kapnak, és az ezen található kreditpontokat a keresztény kórházban használhatják fel. Egyelőre azonban a kórház nem jött létre, bár a tárgyalások folyamatban vannak, mondta a püspök. Felidézte: először idén januárban, püspökké avatásán említette meg a keresztény szellemiségű kórház- és biztosítórendszer ötletét, ám a 2010-es esztendő választási év volt a KREK-ben, és mindaddig, amíg nem dőlt el végleg, hogy a püspök mellett milyen csapat vállalja majd fel a munkát, nehezen tudtak volna konkrétumokról egyeztetni. A Segítő Jobb Alapítvány segítségére föltétlenül számítanak, dr. Kalmár László elnök már korábban támogatásáról biztosította a kezdeményezőket. Forró László főjegyző bejelentette: a kórház ügyét Lukács József volt szilágysomlyói esperes veszi kézbe, aki évtizedek óta segít a súlyos betegeknek, hogy műtéti lehetőséghez jussanak. A püspök azt mondja, lehet, hogy új épületet húznak majd fel a kórháznak, de már a római katolikus püspökséggel is tárgyaltak arról, hogy esetleg ők biztosíthatnak székhelyet az intézmény számára. Csűry István megígérte: a jövő évben az egyházkerület számára a helyszín kijelölése és a kórház ügyének továbbvitele lesz az elsődleges feladat. Mint arról a Krónika korábban beszámolt, Csűry István azt vallja, nem elég csak meghallani a krisztusi intést: gyógyítsatok, meg is kell cselekedni. Az egyházi illetékesek szerint az utóbbi két évtizedben, Tőkés László püspök vezetésével az egyházi magyar oktatási rendszert sikerült a lehetőségekhez mérten megvalósítani, most új küldetésbe is bele lehet fogni, az egészségügyi ellátás jobbá tételébe. forrás: Krónika Szinte startra kész a Királyhágómelléki Református Egyházkerület (KREK) püspöke, Csűry István által megálmodott keresztény kórházrendszerhez tartozó egészségbiztosítási pénztár.

Ilyen segítség nélkül nem menne

2010. október 05., címkék: református egészségügy, önkéntesség, bethesda gyermekkórház, Hírek

Tizenhat holland nyugdíjas szorgoskodott nemrég a Bethesda Kórház épületeinek felújításán.

„A Testben Élünk” – 22. Nemzetközi Biblikus Konferencia

2010. július 09., címkék: ökumené, református egészségügy, Ökumené, tudományos konferenciák

A mai közbeszéd különös nézeteket vall az ember testéről és a  testkultúráról, ezért általában testellenesnek képzelik el a vallásokat, különösen a keresztény vallást. Sokan úgy vélik, hogy a Biblia is eleve testellenes és a lélek egyoldalú felértékelése miatt lenézi az emberi testet. Ennél azonban sokkal komplikáltabb a kérdés. E köré az aktuális és izgalmas téma köré rendeződnek az idei Nemzetközi Biblikus Konferencia előadásai.

Szépségtapasz – Beszélgetés Velkey György kórházigazgatóval

2010. május 04., címkék: velkey györgy, bethesda gyermekkórház, Háttér, református egészségügy

Nagy elismerést kapott a Bethesda gyógyító közössége. A Magyarországi Református Egyház gyermekkórháza az Egészségügyi Minisztérium Év Kórháza 2009. évi pályázatán ért el első helyezést. Emellett Velkey György főigazgató kilenc évig vezetője lesz a Magyar Kórházszövetségnek.

Győzzük le a tehetetlenséget – Kórház-fórum a Királyhágómelléken

2010. április 29., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, Határon túl, református egészségügy, megbeszélés

A Királyhágómelléki Református Egyházkerüket által kezdeményezett kórház- és biztosítólétesítés lehetőségeiről tartottak megbeszélést csütörtök délután Nagyváradon.

Konferencia a református egészségügyi intézményről

2010. április 23., címkék: konferencia, csűry istván, Határon túl, református egészségügy

Sokan ajánlották fel támogatásukat és segítségüket a Királyhágómelléki Református Egyházkerületnek (KREK) és püspökének, Csűry Istvánnak a tervezett kórház- és egészségbiztosítási rendszer beindításához.

A hosszú élet titka

2010. március 08., címkék: református egészségügy, imre sándor, tiszántúli egyházkerület, reformátusok lapja, Háttér

A tavaly ősszel elfogadott Idősügyi Nemzeti Stratégiáról és az aktív időskor fogalmáról Imre Sándor tiszántúli egyházkerületi főgondnokkal, geriáter szakorvossal, a Debrecen Longevity Study című kutatási projekt vezetőjével beszélgettünk.

Egyházi kórházakat hozna létre a KREK

2010. március 05., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, Határon túl, református egészségügy

Egyházi kórházakat hozna létre a Királyhágómelléki Református Egyházkerület (KREK). A kórházak a terv szerint a visszaszolgáltatott egyházi ingatlanokban működnének. Bár a megvalósítás még távoli, az ügy nap mint nap halad egy-egy lépést előre – nyilatkozta a Krónika című kolozsvári napilapnak Csűry István püspök, aki a többi egyház segítségére is számít.